Infineon Technologies CY7C1470V33-167BZXC
Part No.:
CY7C1470V33-167BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1470V33-167BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
165-LBGA
Product Status:
Obsolete
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)