Cypress Semiconductor Corp CY7C1470V33-167AXC
Part No.:
CY7C1470V33-167AXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
100-LQFP
Description:
ZBT SRAM, 2MX36, 3.4NS, CMOS, PQ
Shipping
CY7C1470V33-167AXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
100-LQFP
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)