Cypress Semiconductor Corp CY7C1470BV33-167BZC
Part No.:
CY7C1470BV33-167BZC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1470BV33-167BZC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)