Cypress Semiconductor Corp CY7C1470BV25-200AXI
Part No.:
CY7C1470BV25-200AXI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
CY7C1470BV25-200AXI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)