Infineon Technologies CY7C1462SV25-200AXC
Part No.:
CY7C1462SV25-200AXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
CY7C1462SV25-200AXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.2 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)