Cypress Semiconductor Corp CY7C1460SV25-250BZC
Part No.:
CY7C1460SV25-250BZC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1460SV25-250BZC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
2.6 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)