Cypress Semiconductor Corp CY7C1460KV25-167BZC
Part No.:
CY7C1460KV25-167BZC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
165-LBGA
Description:
SRAM - SYNCHRONOUS, SDR MEMORY I
Shipping
CY7C1460KV25-167BZC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
NoBL™
Package/Case:
165-LBGA
Product Status:
Obsolete
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)