Infineon Technologies CY7C1447AV25-133BGI
Part No.:
CY7C1447AV25-133BGI
Package:
209-BGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 209FBGA
Shipping
CY7C1447AV25-133BGI Information
Package/Case:
209-BGA
Product Status:
Obsolete
Memory Organization:
512K x 72
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)