Cypress Semiconductor Corp CY7C1446AV25-250BGI
Part No.:
CY7C1446AV25-250BGI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
209-BGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 209FBGA
Shipping
CY7C1446AV25-250BGI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
209-BGA
Product Status:
Obsolete
Memory Organization:
512K x 72
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
2.6 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)