Infineon Technologies CY7C1440AV25-250BZXI
Part No.:
CY7C1440AV25-250BZXI
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1440AV25-250BZXI Information
Packaging:
Bulk
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
2.6 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)