Cypress Semiconductor Corp CY7C1423KV18-250BZC
Part No.:
CY7C1423KV18-250BZC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1423KV18-250BZC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)