Cypress Semiconductor Corp CY7C1360S-200BGC
Part No.:
CY7C1360S-200BGC
Package:
119-BGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 119PBGA
Shipping
CY7C1360S-200BGC Information
Package/Case:
119-BGA
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
256K x 36
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)