Cypress Semiconductor Corp CY7C1351G-133AXC
Part No.:
CY7C1351G-133AXC
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 100TQFP
Shipping
CY7C1351G-133AXC Information
Series:
NoBL™
Package/Case:
100-LQFP
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)