Cypress Semiconductor Corp CY7C1350G-200AXC
Part No.:
CY7C1350G-200AXC
Package:
100-LQFP
Shipping
CY7C1350G-200AXC Information
Series:
NoBL™
Package/Case:
100-LQFP
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
2.8 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)