Cypress Semiconductor Corp CY7C1345S-100AXC
Part No.:
CY7C1345S-100AXC
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 100LQFP
Shipping
CY7C1345S-100AXC Information
Package/Case:
100-LQFP
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Clock Frequency:
100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
8 ns
Voltage - Supply:
3.15V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)