Cypress Semiconductor Corp CY7C1325G-133AXCKJ
Part No.:
CY7C1325G-133AXCKJ
Package:
100-LQFP
Description:
CY7C1325 - Cache SRAM, 256KX18,
Shipping
CY7C1325G-133AXCKJ Information
Package/Case:
100-LQFP
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Standard
Memory Size:
4Mbit
Memory Organization:
256K x 18
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)