Cypress Semiconductor Corp CY7C1315KV18-250BZXC
Part No.:
CY7C1315KV18-250BZXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Description:
QDR SRAM, 512KX36, 0.45NS PBGA16
Shipping
CY7C1315KV18-250BZXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Organization:
512K x 36
Clock Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)