Cypress Semiconductor Corp CY7C1315KV18-250BZI
Part No.:
CY7C1315KV18-250BZI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1315KV18-250BZI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Organization:
512K x 36
Clock Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)