Infineon Technologies CY7C1263KV18-550BZXC
Part No.:
CY7C1263KV18-550BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1263KV18-550BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
550 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)