Cypress Semiconductor Corp CY7C1250V18-333BZXC
Part No.:
CY7C1250V18-333BZXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1250V18-333BZXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
333 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)