Cypress Semiconductor Corp CY7C1145KV18-400BZXC
Part No.:
CY7C1145KV18-400BZXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1145KV18-400BZXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Organization:
512K x 36
Clock Frequency:
400 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)