Cypress Semiconductor Corp CY7C0852AV-133AXI
Part No.:
CY7C0852AV-133AXI
Package:
176-LQFP
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 176TQFP
Shipping
CY7C0852AV-133AXI Information
Package/Case:
176-LQFP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)