Cypress Semiconductor Corp CY7C0852AV-133AXC
Part No.:
CY7C0852AV-133AXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
176-LQFP
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 176TQFP
Shipping
CY7C0852AV-133AXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
176-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)