Cypress Semiconductor Corp CY7C0851V-133BBI
Part No.:
CY7C0851V-133BBI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
172-LBGA
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 172FBGA
Shipping
CY7C0851V-133BBI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
172-LBGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
2Mbit
Memory Organization:
64K x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)