Cypress Semiconductor Corp CY7C0851AV-133AI
Part No.:
CY7C0851AV-133AI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
176-LQFP
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 176TQFP
Shipping
CY7C0851AV-133AI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
176-LQFP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
2Mbit
Memory Organization:
64K x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)