Cypress Semiconductor Corp CY7C0837AV-167BBC
Part No.:
CY7C0837AV-167BBC
Package:
144-LBGA
Shipping
CY7C0837AV-167BBC Information
Package/Case:
144-LBGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
512Kbit
Memory Organization:
32K x 16
Clock Frequency:
167 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)