Cypress Semiconductor Corp CY7C0833V-100BBI
Part No.:
CY7C0833V-100BBI
Package:
144-LBGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 144FBGA
Shipping
CY7C0833V-100BBI Information
Package/Case:
144-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
512K x 18
Clock Frequency:
100 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)