Cypress Semiconductor Corp CY7C0832AV-167BBC
Part No.:
CY7C0832AV-167BBC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
144-LBGA
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 144FBGA
Shipping
CY7C0832AV-167BBC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
144-LBGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
256K x 18
Clock Frequency:
167 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)