Cypress Semiconductor Corp CY7C0430BV-100BGIT
Part No.:
CY7C0430BV-100BGIT
Package:
272-BGA
Shipping
CY7C0430BV-100BGIT Information
Package/Case:
272-BGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Quad Port, Synchronous
Memory Size:
1.152Mbit
Memory Organization:
64K x 18
Clock Frequency:
100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
5 ns
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)