Cypress Semiconductor Corp CY62177ESL-55ZXI
Part No.:
CY62177ESL-55ZXI
Package:
48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Description:
IC SRAM 32MBIT PARALLEL 48TSOP I
Shipping
CY62177ESL-55ZXI Information
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
32Mbit
Memory Organization:
4M x 8, 2M x 16
Write Cycle Time - Word, Page:
55ns
Access Time:
55 ns
Voltage - Supply:
2.2V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)