Cypress Semiconductor Corp CY62148GN-45ZSXI
Part No.:
CY62148GN-45ZSXI
Package:
32-SOIC (0.400", 10.16mm Width)
Description:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32TSOP II
Shipping
CY62148GN-45ZSXI Information
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Memory Size:
4Mbit
Memory Organization:
512K x 8
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)