Cypress Semiconductor Corp CY62146ELL-45ZSXA
Part No.:
CY62146ELL-45ZSXA
Package:
44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Description:
SRAM - ASYNCHRONOUS MEMORY IC 4M
Shipping
CY62146ELL-45ZSXA Information
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous
Memory Size:
4Mbit
Memory Organization:
256K x 16
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)