Cypress Semiconductor Corp CY62128ELL-45ZXI
Part No.:
CY62128ELL-45ZXI
Package:
32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Description:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32TSOP I
Shipping
CY62128ELL-45ZXI Information
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
128K x 8
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)