Cypress Semiconductor Corp CY62128ELL-45ZAXIT
Part No.:
CY62128ELL-45ZAXIT
Package:
32-TFSOP (0.465", 11.80mm Width)
Description:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32STSOP
Shipping
CY62128ELL-45ZAXIT Information
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
128K x 8
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)