Infineon Technologies CY15B108QN-40SXI
Part No.:
CY15B108QN-40SXI
Package:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Description:
IC FRAM 8MBIT SPI 40MHZ 8SOIC
Shipping
CY15B108QN-40SXI Information
Series:
Excelon™-Auto, F-RAM™
Package/Case:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tube
Programmable:
Not Verified
Memory Size:
8Mbit
Memory Organization:
1M x 8
Memory Interface:
SPI
Clock Frequency:
40 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)