KYOCERA AVX CX2016SA24576D0FLJG1
Part No.:
CX2016SA24576D0FLJG1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
2.05X1.65X0.45MM SIZE, 24.576MHZ
Shipping
CX2016SA24576D0FLJG1 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
CX2016SA, Kyocera
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)