Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | CTR2.5D |
| Manufacturer | IndustrialeMart |
| Series | DECA-DRTB |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Disconnect |
| Disconnect Type | Diode |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Terminal - Width | 5.0mm |
| Termination Style | Screw |
| Current - IEC | - |
| Voltage - IEC | 400V |
| Current - UL | 2 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-2.5mm² |
| Features | Diode |
| Color | Beige |
| Fuse Type | - |
The following parts include "CTR2.5D" in Silicon Labs CTR2.5D.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.