Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CSPUA877BNLGI8 |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package/Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Programmable | - |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | Memory, DDR2, SDRAM |
| Input | Clock, CMOS |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 410MHz |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 40-VFQFPN (6x6) |
The following parts include "CSPUA877BNLGI8" in Silicon Labs CSPUA877BNLGI8.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.