Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CNY17-3 |
| Manufacturer | Quality Technologies |
| Series | - |
| Package/Case | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Isolation | - |
| Current Transfer Ratio (Min) | - |
| Current Transfer Ratio (Max) | 100% @ 10mA |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | - |
| Input Type | DC |
| Output Type | Transistor with Base |
| Voltage - Output (Max) | 70V |
| Current - Output / Channel | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 60 mA |
| Vce Saturation (Max) | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Operating Temperature | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
The following parts include "CNY17-3" in Silicon Labs CNY17-3.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.