FOD817CSD.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | FOD817CSD |
| Manufacturer | onsemi |
| Series | - |
| Package/Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | 200% @ 5mA |
| Current Transfer Ratio (Max) | 400% @ 5mA |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | 4µs, 3µs |
| Input Type | DC |
| Output Type | Transistor |
| Voltage - Output (Max) | 70V |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
| Vce Saturation (Max) | 200mV |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-SMD |
The following parts include "FOD817CSD" in Silicon Labs FOD817CSD.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.