Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CM2822H100AT |
| Manufacturer | AEM Components |
| Package/Case | |
| Series | CM2822H |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Current Rating (Amps) | 100 A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 75 V |
| Response Time | Fast Blow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Melting I²t | 3600.0 |
| Approval Agency | cURus |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.228" W x 0.165" H (7.30mm x 5.80mm x 4.20mm) |
The following parts include "CM2822H100AT" in Silicon Labs CM2822H100AT.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.