CDCU877ANMKR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CDCU877ANMKR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package/Case | 52-VFBGA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | Memory, DDR2 |
| Input | Clock |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 52-NFBGA (7x4.5) |
The following parts include "CDCU877ANMKR" in Silicon Labs CDCU877ANMKR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.