CDCM61002RHBR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CDCM61002RHBR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package/Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| Type | Clock Generator |
| PLL | Yes with Bypass |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Output | LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:3 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Frequency - Max | 683.28MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (5x5) |
The following parts include "CDCM61002RHBR" in Silicon Labs CDCM61002RHBR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.