CDCE6214TWRGERQ1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CDCE6214TWRGERQ1 |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package/Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| Type | Clock Generator |
| PLL | Yes |
| Input | Differential or Single-Ended |
| Output | HCSL, LVCMOS, LVDS |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | - |
| Differential - Input:Output | - |
| Frequency - Max | 350MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (4x4) |
The following parts include "CDCE6214TWRGERQ1" in Silicon Labs CDCE6214TWRGERQ1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.