KEMET CBR08C180J5GAC
Part No.:
CBR08C180J5GAC
Description:
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0805
Shipping
CBR08C180J5GAC Information
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)