KEMET C727U222MZVDAA7317
Part No.:
C727U222MZVDAA7317
Description:
CAP CER 2.2NF X1/Y2 440V/300V
Shipping
C727U222MZVDAA7317 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)