KEMET C420C823K5R5TA
Part No.:
C420C823K5R5TA
Description:
CAP CER 0.082UF 50V X7R AXIAL
Shipping
C420C823K5R5TA Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)