KEMET C410C683K5R5TA7200
Part No.:
C410C683K5R5TA7200
Description:
CAP CER 0.068UF 50V X7R AXIAL
Shipping
C410C683K5R5TA7200 Information
Series:
AxiMax 400 Comm X7R
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)