KEMET C410C271K1G5TA7200
Part No.:
C410C271K1G5TA7200
Description:
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Shipping
C410C271K1G5TA7200 Information
Series:
AxiMax 400 Comm C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)