KEMET C410C120J5G5TA
Part No.:
C410C120J5G5TA
Description:
CAP CER AXL
Shipping
C410C120J5G5TA Information
Series:
AxiMax 400 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)